به هم خوردگی پریود از عوارض مصرف قرص‌های اورژانسی

pregnancy-qa

سوال:
با سلام
من همیشه قاعدگی منظم داشته و دارم و از لحاظ تاریخ قاعدگی هیچگاه مشکلی نداشتم. یکسال و نیم هست که ازدواج کردم و مشکل من از یکسال پیش با خوردن سه مرتبه قرص اورژانسی شروع شد که مدام و هر روز لکه بینی دارم و این موضوع یک سال و سه ماه است که ادامه دارد. به پزشک مراجعه کردم و چندین بار سونو کردم و هیچ مشکلی نداشتم. برای رفع لکه بینی دو بار و هر بار سه ماه قرص جلوگیری مصرف کردم اما بی فایده بود و من همچنان درگیر این مشکل هستم و واقعا کلافه شدم.
من هر روز به دلیل کم کاری تیروئیدم یک قرص لیووتیروکسین ۵۰ مصرف میکنم. در آخرین چک کاپم توسط دکتر غدد به من بخاطر مشکل لکه بینی مصرف قرص دوفاستون را دادند که یک هفته قبل از قاعدگی شبی یک قرص مصرف کنم. حقیقتاً دیگه از دارو خوردن و نتیجه نگرفتن خسته شدم و اینکار را نکردم. امروز دقیقاً ۸ روز به تاریخ قاعدگی ام مانده . به نظر شما این قرص میتواند به من کمک کند؟ اگر پاسختان مثبت است ، تعداد قرص در بسته ۲۰ عدد هست و آیا باید ۲۰ شب این قرص را بخورم؟
خواهش میکنم منو راهنمایی کنید من تا بحال پیش چندین متخصص رفتم و نتیجه نگرفتم و واقعاً نگرانم که چرا هر روز دچار لکه بینی هستم.

پاسخ ماما:
سلام عزیزم

بله یکی از عوارض مصرف قرصهای اورژانسی ، همین بر هم خوردن نظمو نظام و کار تخمدان هستش.

به هر حال مشکل شما هورمونیه و سونوگرافی تون هم به همین دلیل نرمال هستش.

بله شما قرص دوفاستون رو از شب ۱۵ تا ۲۵ سیکل شبی یک عدد استفاده کنید.

منبع: mamasite.ir

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫50 از 5)


۹۵/۱۱/۲۷ 156 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟