درد هنگام نزدیکی یکی از عوامل عفونت است

pregnancy-qa

سوال:
سلام و روزتون بخیر
سن: ۳۳ سال متاهل وضعیت جلوگیری: ندارم، برای بارداری اقدام می کنم
حدود یک ماه پیش در جریان بررسی علل بچه دار نشدن (دو سال هست اقدام کردیم، ولی فایده نداشته) به دکتر مراجعه کردم. گفتند که زخم دهانه رحم داری و عفونت و چرک و … باید فریز کنی. یک دوره قرص داکسی سایکلین خوردم، ولی چون می دانستم که فریز در بارداری اول ممکن است مشکل ساز باشد، درخواست کردم که کشت ترشحات واژن برایم بنویسند و اگر خوب نشدم فریز کنیم (دکتر خودم همیشه این کار را می کرد، ولی خیلی دیر و سخت وقت می دهند و برای همین پیش دکتر دیگری رفتم)
نتیجه آزمایش این بود که کمی “ای کولای” مشاهده می شد در حد طبیعی و نوشته بودند که سفیکسیم رویش جواب می دهد، به دکتر دیگری نزدیک خانه مراجعه کردم، این دکتر دوم بعد از معاینه گفت که هیچ گونه زخمی مشاهده نمی کند و کاملاً سالم هستم، ولی چون جواب آزمایشم نوشته سفکسیم یک دوره ده روزه برایم سفکسیم و مترونیدازل نوشت :-|
بعد از این ها در وسط دوره پریودی ام موفق شدم از دکتر خودم وقت بگیرم که فایده نداشت، چون نمی توانست معاینه کند :-| با این حال گفتم کمی ترشح دارم که گفتند دیگر خیلی آنتی بیوتیک خورده ای و نیازی نیست، چون ممکن است عفونت قارچی بگیری.
بعد از اتمام پریود وقت گرفته بودم برای عکس رنگی رحم که همه چی نرمال و خوب بود (لوله ها باز، رحم خوب و بدون چسبندگی) و آن جا هم یک سری آنتی بیوتیک خوردم برای جلوگیری از عفونت احتمالی
و تازه چند روز بعد درد واژنم شروع شد، و بعد سوزش و خارش شدید و ترشحات سفید پنیری بدون بو که تشخیص کاندیداز دادند و این بار ۵ روز فلوکونازول به همراه شیاف کلوتریمازول ۶ روز.
که بعد از خوردن این قرص ها خیلی ضعیف شدم و سینوزیتم عود کرد و سرماخوردگی شدید که این بار در برابر خوردن آنتی بیوتیک مقاومت کردم، چون تحمل شروع یک دوره دیگر آنتی بیوتیک-ضد قارچ-آنتی بیوتیک را دیگر ندارم (ناراحتی شدید معده). و به دکتر سنتی مراجعه کردم و روی گونه ها زالو انداختم که خوشبختانه بدون آنتی بیوتیک مشکلم حل شد :)
خلاصه الان تنها قرصی که می خورم روزی یک عدد متفورمین برای تخمک گذاری است (گرچه در آزمایشات و سونو همه چیز نرمال بوده، ولی دکتر گفت به خاطر این که موی زائد روی چانه و شکم دارم ۶ ماه مصرف کنم) و قرص کرانبری برای عفونت احتمالی ادرار :-| و یک سری ویتامین و قرص تقویتی مثل ویتامین ب ۱، ویتامین سی، قرص آلگومد.
الان دو روز است که مجدداً دهانه ی واژنم درد گرفته و کمی می سوزد (این بار هیچ نوع ترشحی ندارم، هیچی). فقط نگرانم که دوباره وارد سیکل عفونت قارچی-باکتریایی شده باشم و در ضمن پریشب که می خواستیم اقدام کنیم برای بارداری، نزدیکی خیلی دردناک بود و اصلاً تمایلی ندارم برای اقدام دوباره و نمی دانم چه کنم.
یعنی نمی دانم چه زمانی ضروری است که به دکتر مراجعه کنم؟ تا زمانی که ترشح ندارم مشکلی نیست؟ چرا نزدیکی این قدر دردناک شده است؟ ممکن است در هنگام عکس رنگی رحم جایی زخم شده باشد؟
ممنونم از راهنمایی تون

پاسخ ماما:
سلام گلم

درد موقع نزدیکی یکی از علایم عفونته.بهتره معاینه بشی.

معمولا به همراه آنتی بیوتیک ضد قارچ هم داده میشه که بعد از درمان دولاره عفونت قارچی عود نکنه.

پزشکتو حتما از وجود ناراحتی معده مطلع کن تا داروهات درد معده تو تشدید نکنه.

بهتره همسرت هم درمان بشه.تا عفونتت مجدد عود نکنه.

منبع: mamasite.ir

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۲۴ 117 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟