شرایط مجوز قانونی سقط جنین

۴-۱۳۰٫jpg

مدیر کل پزشکی قانونی همدان، شرایط لازم برای ارائه مجوز قانونی سقط جنین را تشریح کرد.
به گفته این مقام مسئول، در صورتی که جنین دارای ناهنجاری هایی مثل عقب افتادگی بوده و یا ناقص الخلقه باشد و یا در صورت ادامه بارداری، خطر جدی سلامت مادر را تهدید کند، با تأیید سه پزشک متخصص و معتمد از سوی پزشکی قانونی، مجوز سقط جنین صادر می شود.

با این حال به گفته دکتر علی احسان صالح، در صورتی که سن جنین از 19 هفته بیشتر باشد و یا براساس سونوگرافی بیش از 4 ماه از زمان لقاح گذشته باشد، از سوی سازمان پزشکی قانونی مجوزی در این زمینه صادر نمیشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید اینجا و اینجا را ببینید.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۴/۰۴/۰۴ 1595 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]

 1. هلیا

  اتفاقا اصلا قانون درستی نیست.دولت از بچه های سالم حمایت نمیکنه چه برسه به بچه مریض.خدا به هیشکی اولاد مریض نده که واقعا سخته.

  نوشته شده در ۹۴/۱۲/۱۸
 2. مامان آرتین

  منم با هلیا, موافقم. با اینکه خودم خدارو هزار بار شکر دو تا نی نی سالم دارم. اما موافق تولد نوزاد معیوب نیستم. چون بیشتر از همه‌ی اونایی که هلیا گفت, خود بچه عذاب می کشه.

  نوشته شده در ۹۴/۰۵/۱۹
 3. مریم

  جنین وقتی 4 ماهش شد دارای روح میشه و یه انسانه و مثل بقیه دارای حق حیاتی ، حتی اگه ناهنجاری داشته باشه کسی حق نداره اونو بکشه
  قانون کاملا درسته

  نوشته شده در ۹۴/۰۵/۱۷
 4. هلیا

  یعنی چی مجوز صادر نمیشه بچه با ناهنجاری بدنیا بیاد میدونید چقد هزینه واسه خونواده و حتی خود دولت داره؟ این چه قانونیه که نه به نفع جنینه نه خونواده نه دولت ،؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  نوشته شده در ۹۴/۰۴/۰۴

نظر شما چیست؟