سالانه 220 هزار سقط جنین به خاطر پول و ادامه تحصیل

۹-۱۳۰٫jpg

مطابق آمار وزارت بهداشت، فقط در سال 1392 در کشورمان 220 هزار مورد سقط جنین با عللی مثل مسائل اقتصادی و ادامه تحصیل زوجین صورت گرفته است.
به گزارش نی نی سرچ و به نقل از محمد اسلامی رئیس اداره باروری سالم وزارت بهداشت کشور، مهم ترین علت جلوگیری از سقط جنین در بارداری های ناخواسته هم مسائل اعتقادی بوده است.
هم اکنون نرخ باروری در کشور ما 1.8 و کمتر از حد جانشینی است و با این وضع در حدود 25 سال آینده جمعیت کشورمان شروع به کاهش کرده و به موازات آن با افزایش درصد جمعیت سالخورده، کشور و مردم در آینده نزدیک با مشکلات عدیده اقتصادی روبرو خواهند شد.
لازم به ذکر است متاسفانه بسیاری زوجین تصور می کنند جنین فقط پس از به دنیا آمدن موجود زنده است یا اینکه سقط جنین در اوایل بارداری از نظر اخلاقی، شرعی و قانونی قتل محسوب نمی شود که این مسئله اطلاع رسانی بیشتر مسئولین و رسانه ها را می طلبد. (منبع: خبرگزاری دانشجو)

سالانه 220 هزار سقط جنین به خاطر پول و ادامه تحصیل

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]

  1. هلیا

    اصلا آدم دلش نمیاد سقط کنه منکه وقتی فهمیدم باردارم نسبت به رویان چند روزم محبت داشتم

    نوشته شده در ۹۴/۰۳/۲۰
  2. علی

    واقعا جای تاسف داره،قبلنا عربا دخترا رو زنده به گور میکردن اما الان هم دختر و هم پسر

    نوشته شده در ۹۴/۰۳/۲۰

نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

ازمایش بارداریرازیانه و سقط جنینسقط جنین در سه ماهگیکاندوم سه بعدی چیستآموزش استفاده ی کاندومچگونه باردار کنیمآزمایش بارداری قبل پریودبارداری هفته سی و هفتمخودکشی با قرص ضد بارداریاطلاعات در مورد حاملگی هفته به هفتهزایمان و ام اسبارداری حین مصرف مدروکسیبارداری تغذیه مناسبدرمان سردردهای حاملگیسقط جنین صافی گلپایگانیناباروری مردانمصرف ژلوفن حاملگیتاثیر قرص ضد بارداری بر رشد گیاهانافزایش وزن با قرص ضد بارداریزایمان شیرین ترین سختی دنیاحاملگی کمردردهفته 18 بارداری و تشخیص جنسیتزایمان 6 ماهگیحاملگی و دندانپزشکیآمپول ضد زایمان زودرسجک زنان و زایمانبارداری فولیکولبارداری 22 هفتهبارداری هفته به هفته 28تست حاملگی یا بی بی چکسقط جنین 6 ماههداروهای ناباروری مرداندرمان هماتوم بارداریبارداری هفته به هفته دوقلوهارشد ابرو با قرص ضد حاملگیژورنال ناباروری یزدآیا سقط جنین حرام استسن حاملگی زنانهفته ی 4 حاملگیحاملگی شیمیایی

نی نی سرچ