موج پیری در راه است: مردم فکری بکنند

۷-۲۴۸٫jpg

مدیر دفتر آمار ثبت احوال در دومین هم‌اندیشی ملی چشم‌انداز جمعیتی ایران آماری را ارائه کرده که حاکی از کاهش شدید تمایل ایرانی ها به باروری و بچه دار شدن بوده است.

به گزارش نی نی سرچ، در حالی که نزدیک به 80 درصد متولدین 1350 به قبل دارای حداقل سه فرزند بوده اند، هم اکنون حدود 35 درصد خانواده های ایرانی یا فرزندی ندارند یا فقط یک فرزند دارند.

افزایش 40 درصدی خانواده های مجردی و تک نفره تنها ظرف پنج سال، سه نفره شدن عمده خانواده ها درحال حاضر و سالانه 220 هزار سقط جنین در کشور که از آن بعنوان یک قتل عام واقعی یاد شده است، از دیگر هشدارهایی است که نشان از تغییر منفی ذائقه خانواده های ایرانی دارد.

گفتنی است از مهم ترین خطراتی که کاهش نرخ باروری برای کشورمان به همراه دارد، افزایش درصد افراد کهنسال و بازنشستگان و نبود نیروی کار جوان متناسب با آن در آینده ای نزدیک است که در صورت عدم توجه به هشدارها، باعث مشکلات اقتصادی جدی برای مردم و کشور خواهد شد. (منبع: فارس)

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)

۹۴/۰۲/۳۱ 1498 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]

 1. ناشناس

  با نطر هلیا کاملا موافقم بهتره خودسون دست به کار بشن، هزینه دارو و سونو و غیره انقدر بالاست که مردم نمیتونن از پسش بر بیان.

  نوشته شده در ۹۴/۰۴/۲۰
 2. ناشناس

  وقتی هنوز بودجه ای برای مرخصی زایمان یه خانوم وجود نداره و هنوز سر اینکه مرخصیشون نه ماه باشه تردید دارن یا امنیت شغلی برای خانوم ها برای بعد از زایمانشون نیست و خیلی موارد دیگه …پس باید انتظار موج پیری رو هم داشت.خیلی هم طبیعی هست این موج پیری

  نوشته شده در ۹۴/۰۳/۰۶
 3. سوگند

  واقعا که یه روز میگن فرزند کمتر زندگی بهتر حالا شعار عوض شده فرزند بیشترشادی بیشتر.مگه مردم مسخره شمام هرکی این تصمیم وگرفته خودش چهارتا بچه بیاره.که عمرا اینکار بکنن.

  نوشته شده در ۹۴/۰۳/۰۳
 4. هلیا

  با این وضع گرونی و بیکاری جوانان نه میتونن تشکیل زندگی بدن نه بچه دار بشن،من خودم که اصلا دیگه بچه نمی‌یارم،بهتره خود دولتمردا که ماشاالله کشور مال اونهاست و وضع مالیشون خوبه هر روز دست بکار بشن و بچه بیارن اینطوری آمار پیری پایین میاد.7

  نوشته شده در ۹۴/۰۲/۳۱

نظر شما چیست؟