کاهش پنج درصدی سزارین در سال 93

۳-۲۲۶٫jpg

آنطور که معاون درمان وزارت بهداشت می گوید، آمار سزارین انجام شده در سال 1393 نسبت به سال گذشته آن، با کاهش پنج و نیم درصدی همراه بوده است.

به گزارش نی نی سرچ، دکتر آقاجانی گفته است که وزارت بهداشت در حال احداث بیش از یکهزار اتاق زایمان تک نفره است که با تکمیل احداث آنها، امکان حضور همسر ویا مادر زن باردار در هنگام عمل زایمان ممکن می شود و به این ترتیب نرخ سزارین باز هم کاهش بیشتری خواهد یافت.

ایران طی سالهای اخیر، با آمار بیشتر از 50 درصدی، همواره در صدر کشورهای جهان در زمینه عمل سزارین بوده است.

این در حالیست که سازمان بهداشت جهانی، نرخ استاندارد سزارین برای کشورهای جهان را حداکثر تا 15 درصد اعلام کرده است.

گفتنیست در حال حاضر تنها در بیمارستان اکبرآبادی تهران و بعثت کردستان، امکان حضور همراه در حین عمل زایمان وجود دارد. (منبع: فارس)

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۴/۰۲/۲۸ 1404 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]

  1. ناشناس

    اگر تمام شرایط مساعد باشه زایمان طبیعی هم برای نوزاد از لحاظ تکمیل شدن دوران بارداری ,تسریع در تولید و دریافت شیر آغوز که مثل واکسیناسیون می مونه , هم برای مادر از لحاظ نداشتن بی هوشی و عوارض آن و در آغوش گرفتن نوزاد بلافاصله بعد از تولد , دوره نقاهت خیلی کوتاهتر و نداشتن بخیه روی شکم و دردهای خیلی کمتر نسبت به سزارین بعد از زایمان , تسریع در تولید شیر , جمع شدن سریعتر شکم و رحم و بسیاری مزایای دیگر وجود دارد که به تحمل درد زایمان طبیعی واقعا می ارزه.

    نوشته شده در ۹۴/۰۳/۰۴

نظر شما چیست؟