دیابت بارداری و تولد نوزاد با نقص مادرزادی

۳-۱۳۴٫jpg

در صورتی که دیابت بارداری تشخیص داده نشده و زن باردار مبتلا تحت درمان قرار نگیرد، می تواند باعث ابتلای جنین به مشکلات مادرزادی شود.
به گزارش نی نی سرچ، دیابت بارداری یک بیماری شایع دوران بارداری است که با افزایش سطح قند خون زن باردار مبتلا، به خصوص در اواخر دوران حاملگی همراه است.
اگرچه سابقه دیابت بارداری در بارداری های قبلی، چاقی، سابقه تولد نوزاد با وزن بیشتر از چهار کیلوگرم و سابقه مرده زایی، از جمله مواردی هستند که خطر ابتلا به دیابت بارداری را در زنان باردار افزایش می دهند، با این حال اکثریت زنانی که به این مشکل مبتلا می شوند، هیچ کدام از این زمینه ها را نداشته اند.
بنابراین بهتر است اولاً زنان باردار با یک رژیم غذایی مناسب و حساب شده در دوران حاملگی(شامل میوه و سبزیجات فراوان و قند و چربی اندک) در این زمینه پیشگیری کرده و همچنین با انجام آزمایش قند خون (که معمولاً از هفته 24 تا 28 حاملگی تجویز می شود) نسبت به خطر ابتلا به دیابت بارداری هوشیار باشند.

منابع:

  1. http://www.irna.ir/fa/News/80616487/
خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۳/۰۶/۱۹ 2186 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟