لکه بینی بدون دلیل چرا رخ می دهد

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام خدمت پزشک محترم . بنده ۱۹ساله ومجرد هستم . فاصله ی بین سیکل هام ۳۰روز هست و در بعضی ماه ها نهایتا با ۳تا ۴ روز اختلاف نسبت به ماه قبل اتفاق می افته و ۷ روز طول می کشه و خونریزی هم نرمال هست از این بابت مشکلی ندارم و به پزشک هم مراجعه کردم . مشکل بنده این هست که بین ۷ تا ۱۰ روز بعد از تمام شدن پریودم زمانی که ترشحات شفاف واژن افزایش پیدا می کنه همراهش رگه های خفیف خون می بینم که مدتش ۲ تا ۳ روز طول می کشه به صورت خیلی خفیف ، متوجه شدم که استرسی که دارم مقدار خون این ترشحات رو افزایش می ده و اصلا توی ماهی که استرس دارم این حالت حتما ایجاد میشه ولی بعضی ماه ها که استرس میشه گفت ندارم حتما اتفاق نمی افته ،همین طور هم با انجام فعالیت های ورزشی مثلا زمانی که مدرسه می رفتم و زنگ ورزش بعد از دویدن این اتفاق برام پیش می اومد.
اما این ماه هم این حالت برام پیش اومد باید بگم که این ماه هم استرس داشتم و هم ورزش زیبایی اندام رو شروع کردم که درست یک روز بعد از اینکه این حالت شروع شد من تمرینات مربوط به ماهیچه های شکم مثل دراز و نشست کار کردم که بعد از این تمرینات این ترشحات تبدیل به خونریزی در حد ۱تا ۲ قطره شد که خیلی نگرانم کرده . اما بعد از اون یه مقدار خون ریزی دیگه خونریزی نداشتم و همون ترشحات همراه رگه های خفیف خون بود ، خون ریزی به این شکل برای اولین بار بود که برام اتفاق می افتاد . باید بگم که بنده سابقه ی عفونت ندارم ، ترشحات واژنم به غیر از این حالت که عرض کردم به صورت طبیعی هست یعنی شفاف و بی هیچ رنگ و بویی هست ، هیچ دردی چه در شکم و چه در لگن ندارم ، هیچ دارویی مصرف نمی کنم ، اضافه وزن ندارم وتا اونجا که اطلاع دارم مادرم هم زمانی که هم سن من بودند تا یک مدت لک بینی می شدن می دونم که عاقلانه ترین کار مراجعه ی حضوری به پزشک هست اما من شهرستان هستم و در شهر محل سکونت ما تنها یک پزشک زنان فعالیت دارند که خیلی دیر وقت می دن من می خواستم تا اون زمان یکم متوجه بشم مشکلم مربوط به چی هست ؟ . لطف می کنید اگر راهنمایی بفرمایید .خیلی ببخشید که سوالم طولانی شد .
پاسخ متخصص زنان و زایمان: اگر سابقه خانوادگی لکه بینی بدون علت دارید فقط باید تحت درمان داروهای هورمونی قرار بگیرید ولی در صورتی که لکه بینی بدون هیچ سابقه ای اتفاق افتاده باید هم سونوگرافی و هم ازمایشات هورمونی جهت تشخیص علت مشکلتان انجام دهید.
منبع: سایت دکتر رضایی

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۰/۲۵ 363 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟