عوارض دانازول نامطلوب است

pregnancy-qa

سوال بارداری: من ۲۴ سالم است و یک ماه پیش سونوگرافی انجام دادم و گفتند تخمدان سمت چپم یک کیست ۳ سانتی دارم. به دکتر مراجعه کردم و ۱۰ تا قرص دانازول و ۳ بسته قرص اتیسترون بهم دادند و گفتن این قرص ها واسه پیشگیری از بارداری نیست و شبی ۱ عدد بخورم. من الان پریودم عقب افتاده. می خواستم بدانم تا این قرص ها را مصرف می کنم پریود می شوم یا نه یا باید ۱ بسته که تمام شد صبر کنم پریود بشوم. دکتر بهم گفت که باید پریود بشوم.
پاسخ دکتر فاطمه نجار، متخصص زنان و زایمان:
بنده به شخصه با تجویز دانازول برای کیست موافق نیستم و نمی دانم چرا پزشک شما چنین دارویی تجویز کرده اند. بهتر است با خود ایشان مشورت کنید. احتمالا کیست شما اندومتریوز بوده که پزشک چنین دارویی داده ولی دانازول عوارض نامطلوبی دارد و من خودم حتی برای کیست آندومتریوز هم چنین دارویی تجویز نمی کنم. بنابراین اگر می خواهید با همین روش پزشک خودتان پیش بروید که با ایشان مشورت کنید. در غیر این صورت به یک پزشک متخصص زنان و زایمان دیگر مراجعه کنید تا از نزدیک شما و سونوگرافی را ببیند و در صورت لزوم اصلا داروی شما را عوض کند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۲۴ 365 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟