پیش از آی یو آی داروی خاصی بخوریم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: من ۲۶ سالم است و یکسال است که برای بارداری اقدام کردم. کار شوهرم بر روی کشتی هست. من ۳ دوره لتروزول از ۵ قاعدگی تا ۱۰ قاعدگی شبی۲ تا می خوردم. دکتر در فروردین ۹۴ به من گفت از این به بعد لتروزول را شبی ۴ عدد بخورم ولی بعدش که ۱۳ سیکل رفتم سونو دو تا فولیکول۲۱و۲۲ در سمت راست داشتم و دکتر گفتند متاسفانه با خوردن شبی ۴ عدد قرص یک کیست ۴ سانتی در سمت چپ دارم که گفتن از قاعدگی بعدی ال دی بخورم برای کیست. دکتر به من پیشنهاد دادند که بعد برگشتن شوهرم از سر کار آی یو آی انجام بدهم. الان نگرانم که من با وجود اینکه نمی توانم تعداد داروهایم را زیاد کنم چون دکتر گفتند من نباید دیگر شبی ۴ عدد قرص بخورم که باعث کیست نشود. آن وقت برای آی یو آی می شود قرص زیاد مصرف نکنم؟ الان نگرانم که باز باردار نشوم. آیا برای انجام آی یو آی من و شوهرم باید از قبل داروهای خاصی بخوریم؟ خواهش می کنم اگر می شود بهم بگویید هزینه آی یو آی با آزمایش های قبلش که باید انجام بدهیم چقدر می شود؟ آخر الان مشکل مالی دارم و نمی دانم از پس هزینه هایش برمی آیم یا نه.
پاسخ دکتر فاطمه کیخواه، متخصص زنان و زایمان:
ال دی قرص ضدبارداری هست و با لتروزل که داروی تحریک تخمک گذاری هست هیچ تناسبی ندارد. اگر الان دیگر نیست شما حاملگی نیست و فقط می خواهید کیست را درمان کنید می توانید از همین قرص ال دی استفاده کنید. ولی توصیه من به شما این است که قبل از اقدام آی یو آی یک مقدار روی تنظیم زمان نزدیکی و تخمک گذاری کار کنید. یعنی زمان نزدیکی ها را باید طوری قرار بدهید که مقارن با زمان تخمک گذاری باشد. اگر امکان دارد همسر شما زمانی مرخصی بگیرند و به نزد شما بیایند که زمان تخمک گذاری شما هست. برای این کار می توانید از سونوگرافی یا کیت تخمک گذاری استفاده کنید ولی معمولا اواسط سیکل از روز ۱۲ تا ۱۸ سیکل زمان مناسبی برای نزدیکی هست چون شانس تخمک گذاری در این زمان ها افزایش پیدا می کند. در این زمان ها ۳۶ تا ۴۸ ساعت یک بار نزدیکی داشته باشید تا ان شاالله مجبور به استفاده از روش های کمک باروری مثل همین آی یو آی نشوید. چند ماه این برنامه را اجرا کنید اگر اتفاق نیفتاد بعد به سراغ آی یو آی و… بروید. در مورد آی یو آی هم اگر در مراکز دولتی اقدام به این کار کنید هزینه سنگینی ندارد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۲۴ 203 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟