پریود نشده ام ولی کیت تخمک گذاری منفی است

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام من ۲۸ سالم است و ۲ سال است که ازدواج کردم و تا حالا به صورت طبیعی جلوگیری کردیم و الان ۱۲ روز است که از اولین روز آخرین پریودم گذشته و کیت تعیین زمان تخمک گذاری هنوز منفی است و من پریودی حدودا ۲۸ یا ۲۷ روزه دارم. آیا این طبیعی است که کیت منفی باشد؟ حتی به تخمک گذاری هم نزدیک نشده باشم؟ من خیلی دوست دارم دوقلوی پسر داشته باشم چه کار کنم؟ از راهنمایی تان ممنون می شوم.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی اولا ما معمولا استفاده از کیت تخمک گذاری را توصیه نمی کنیم چون فقط استرس فرد را بالا می برد. در عوض به زوجین توصیه می کنیم که اواسط سیکل مقاربت منظم و یک شب در میان داشته باشند. اما اینکه شما در یک سیکل تخمک گذاری نداشته باشید موضوع مهمی نیست یا بیماری تلقی نمی شود چون در یک خانم کاملا سالم هم ممکن است سیکل هایی بدون تخمک گذاری اتفاق بیفتد پس در این مورد خیلی خودتان را نگران نکنید. نکته مهم این است که پیش از اقدام به بارداری جهت مشاوره های روتین قبل از بارداری به متخصص زنان و زایمان مراجعه داشته باشید تا وضعیت تان بررسی شود. در خصوص دوقلوزایی هم با توجه به خطراتی که حاملگی دوقلویی برای مادر و جنین دارد ما این نوع بارداری را توصیه نمی کنیم.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۲۴ 172 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟