خارج نشدن منی همسر هنگام ارضا شدن

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. همسر من ۳۵ سال سن دارد و ما قصد بارداری داریم. دکتر به ما گفته یک روز در میان اقدام داشته باشید. بعضی مواقع پیش می آید همسر من یک چند روز که یک روز در میان اقدام داشتیم دفعه بعد از نزدیکی ترشحی ازش خارج نشده و من وسط سیکل را از دست دادم. همیشه ارضا هم می شود ولی یک وقت هایی با وجود ارضا شدن ترشحات خارج نمی شود بعدش هم هر وقت ویتامین E می خورد همان روز ترشحات خارج نمیشه ولی وقتی اون روز نخورد ترشحات خارج می شود. بنظرتان این موارد اشکالی دارد؟ آزمایش هم داده و هیچ مشکلی نداشته. آیا خوردن روزی یک عدد اسید فولیک و ال کارنتین برای مردانی که قصد بچه دار شدن دارند و مشکلی هم ندارند و فقط به قصد کمک بیشتر برای قوی شدن اسپرم است اشکالی دارد؟

پاسخ دکتر شیرین نیرومنش، متخصص زنان و زایمان:
نکته اول این است که هر دارویی که مصرف می شود، باید با نظر و تجویز پزشک باشد. در صورتی که اورولوژیست این نوع درمان را برای شوهر ایشان تجویز کرده است اشکال ندارد و می توانند مصرف کند. نکته دوم این که اگر مایع منی خارج شود، در آن زمان احتمال بارداری نیز وجود دارد و قاعدتا مایع منی باید خارج شود تا بارداری صورت بگیرد. از طرف دیگر می گویند که آزمایش اسپرمی که از شوهرشان گرفته شده خوب بوده و مشکلی وجود نداشته است. اما در این مورد که مایع منی با وجود مصرف دارو خارج نمی شود شوهر ایشان باید یک مشاوره ای با ارولوژیست داشته باشند به خصوص این که پس از دو – سه ماه از مصرف دارو حاملگی رخ ندهد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۲۰ 514 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟