سه سال بعد از زایمان هنوز از سینه ها شیر می آید

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. ۲۶ سالم است و یک پسر سه ساله دارم. از وقتی که او را از شیر گرفتم هنوز از سینه ام شیر بیرون می آید. پریودم هم نسبت به قبل کم شده است. آیا می توانم برای بارداری اقدام کنم و علت اینکه از سینه ام شیر می آید چیست؟ دارو زیاد مصرف کردم و فایده ای نداشته است. می شود راهنماییم کنید. ممنون.
پاسخ دکتر زهرا علامه، متخصص زنان و زایمان:
مساله اول این است که ایشان باید آزمایش پرولاکتین بدهند با آزمایش غده تیروئید. در صورتی که آزمایش پرولاکتین نرمال نشان داده شود باید از جهت سینه مورد بررسی قرار گیرند و اگر مشکلی نباشد، منعی برای حاملگی بعدی وجود ندارد. به بیان دیگر اگر در جریان مطالعات مشخص شد که چیز غیر طبیعی وجود ندارد نیازی نیست که دارو بدهیم. بنابراین ایشان برای بارداری مجدد لازم است که میزان ترشحات پرولاکتین و غده تیروئید نرمال باشد. البته این که هورمون پرولاکتین باشد مساله خطرناکی نیست و در چنین مواقعی هر زمانی که به طور غیر معمول از سینه شیر خارج شود، باید تیروئید را چک کنیم. از این نظر بررسی غده تیروئید مهم است که سلامتی خود شخص را در نظر می گیریم و بهتر است که ترشحات آن همیشه در حد نرمال باشد. به این علت که اگر نرمال باشد، بقیه ارگان های بدن نیز به شکل طبیعی کار خودشان را انجام می دهند. اما اگر هورمون پرولاکتین بالا باشد، باید مراحل دیگر آزمایشی مثل بررسی هیپوفیز و… را باید انجام دهیم.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۱۲/۲۰ 430 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟