درد شکم بعد از تزریق آمپول آزاد کردن تخمک

pregnancy-qa

سوال بارداری: من تنبلی تخمدان داشتم و رفتم دکتر و درمان کردم. اندازه فولیکول هایم در روز ١٣ قاعدگیم ١٨ بود. دکتر آمپول داد برای آزاد کردن تخمک ها. الآن ۴ روز از آمپولم گذشته و درد زیر شکم دارم یعنی از عوارض آمپول هستش؟ یا ممکن است حامله باشم؟ لطفا راهنماییم کنید.
پاسخ دکتر فاطمه کیخواه، متخصص زنان و زایمان و عضو هیئت علمی دانشگاه:
اگر درد خیلی شدید هست باید مجددا به پزشک تان مراجعه کنید و ایشان با دارو کیست تخمدان و … را برای تان کنترل کنند. چون بلافاصله پس از استفاده از این داروها و آمپول های تحریک تخمک گذاری احتمال دارد کیست به وجود بیاید. اصلا یکی از عوارض این داروها همین کیست های تخمدان هستند. ولی اگر دردها خفیف و قابل تحمل هستند نگران نباشید. احتمالا این درد مربوط به پاره شدن فولیکول های تشکیل شده هست. در این صورت درد باید موقت باشد. یعنی ۲-۱ روز بیشتر طول نخواهد کشید. اگر پس از ۲-۱ روز دردها همچنان ادامه داشتند حتما مراجعه کنید تا از نزدیک وضعیت شما را بررسی کنند. ولی مسلما این دردها نشانه بارداری نیستند. چون بارداری به این زودی سبب درد نمی شود. برای تست حاملگی باید صبر کنید تا به زمان پریود بعدی برسید. آنگاه اگر پریود نشدید تست بتا بدهید تا مشخص بشود حامله هستید یا خیر.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۱۲/۱۹ 159 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟