با کاهش وزن با ناباروری مبارزه کنید

pregnancy-qa

سوال بارداری: من ۲۳ سالمه یک سال قصد بارداری دارم اما موفق نشدم. پریودی نامنظم دارم و دکترم رفتم و مشکلی نداشتم. شوهرم کمی ضعیف بود که با دارو خوب شد. به نظرتون آی یو آی انجام بدم؟ قدم ۱۶۱ و وزنم۷۹ است.
پاسخ دکتر زینب السادات موسوی فخر، متخصص زنان و زایمان:
دوست عزیز اولین قدم برای اینکه شما باردار شوید این است که با مراجعه به پزشک بتوانید پریودهایتان را منظم کنید و سپس اینکه حتما وزن خود را کم کنید. اگر بتوانید وزن خود را حداقل ۱۰ کیلو کاهش دهید کمک بزرگی به بارداری خود کرده اید و اگر بعد از هر دوی این اقدامات باز باردار نشدید می توانید آی یو آی انجام دهید. گرچه همه این اقدامات باید بعد از گذشت مدت زمان لازم برای بارداری انجام شود یعنی اگر بارداری اولتان است تا یک سال و اگر بارداری دومتان است تا شش ماه به خودتان وقت دهید که باردار شوید و بعد از گذشت این مدت زمان اگر موفق نبودید باید به دنبال کشف علت و سپس درمان خود باشید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۱۹ 253 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟