درد شدید پریود طبیعی نیست

pregnancy-qa

سوال بارداری: درد پریودی شدیدی دارم و هر دفعه دو سه روز عقب جلو می شود، احتمال نازایی وجود دارد؟ بعضی وقت ها بخاطر درد زیاد از دو عدد ژلوفن و شیاف ایندومتاسین استفاده می کنم، عفونت هم ندارم، اما فیبروم ۲ سانتی دارم، آیا علت درد پریودی فیبروم است؟ فیبروم مانع حاملگی است؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز نگران فیبروم تان نباشید. فیبروم در این ابعاد مشکلی از این نظر برای شما ایجاد نمی کند. اما دردهای شدید پریود موضوعی است که باید حتما تحت بررسی و ارزیابی دقیق قرار گیرد چون این مساله می تواند روی بارداری اثرگذار باشد و باید کنترل شود. در صورتی که کمتر از یک سال است برای بارداری اقدام کردید زیر نظر متخصص زنان و زایمان باشید و اگر از اولین اقدامتان برای بارداری بیش از یک سال می گذرد همراه همسرتان به یکی از کلینیک های نازایی مراجعه داشته باشید تا وضعیت تان به طور همزمان بررسی و ارزیابی شود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۱۹ 140 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟