بعد از ۸ ماه اقدام هنوز باردار نشده ام

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام. من سی سال سن دارم و هشت ماه هست که ازدواج کرده ام و از اول جلوگیری نداشتم. تمام آزمایشات مربوطه را انجام دادم و همه شان هم سالم بودن ولی تا الان هم باردار نشده ام و هر ماه هم عقب می اندازم. شوهرم هم از هر لحاظ سالم هست. من باید چیکار کنم که زود باردار بشوم. در ضمن من از کیت تخمک گذاری هم استفاده کرده ام و زمان تخمک گذاریم را هم پیدا کردم و یک روز در میان هم نزدیکی داریم. اسید فولیک هم از اول ازدواج استفاده می کنم. خواهش می کنم نگویید که هشت ماه زود هست و از این جور حرف ها. فقط یک راهنمایی خوب بکنید که زود باردار بشوم. آخر دوست من هم همین طور بوده ولی توی دومین ماه بعد ازدواج باردار شده.

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی نمی توان با درصد و عدد و رقم اعلام کرد که هر کسی از زمانی که اقدام به بارداری می کند کی می تواند بچه دار شود چون برای یک زن و شوهر کاملا سالم در هر ماه فقط ۲۴ درصد شانس برای باردار شدن وجود دارد و قطعا شما نمی توانید در این زمینه خودتان را با کس دیگری مقایسه کنید. اگر برای باردار شدن عجله زیادی دارید با متخصص زنان مشورت کنید تا در صورت صلاحدید ایشان اقدامات لازم دارویی برای شما صورت گیرد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫33 از 5)

۹۵/۱۲/۱۴ 169 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟