درد تخمدان های من به چه دلیل است

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام، ۲۶ ساله هستم و سه ماه است اقدام برای بارداری کردم و دو سال است که ازدواج کردم. پریود منظمی دارم، اما در این ماه پریودم پنج روز زودتر شد و در روز اول هر دو تخمدانم کمی درد می کند. در صورتی که اصلا اینطور نبودم تا به حال. به نظرتان طبیعی است یا نه؟ در ضمن قبل از پریود هم تخمدان سمت چپم در چند ثانیه حالت سوزن داشت و خوب می شد ولی الان در هنگام پریود سوزن شدنش بیشتر شده و هر دو طرف است.
پاسخ دکتر کتایون برجیس جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:دوست عزیز مشاوره های لازم قبل از بارداری را انجام دهید تا ببینیم که آیا در سابقه فردی خودتان و همسرتان و یا در سوابق خانوادگی شما ریسک فاکتوری وجود دارد که روی بارداری اثرگذار باشد یا خیر. در صورتیکه مشکل خاصی نداشته باشید می توانید برای بارداری اقدام کنید و این علائم نیز در مشاوره بارداری بررسی خواهد شد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۱۲ 162 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟