تلقین به بارداری باعث تهوع می شود

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام و خسته نباشید. می خواستم بپرسم دلیل تهوع بعد از اولین رابطه زناشویی بدون جلوگیری (کاندوم) چیست؟ بعد از حدود ۴ سال که از ازدواجمان می گذرد تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم (۳۱ سال دارم)، تمامی آزمایش های قبل از بارداری را انجام دادیم و زمانی که دکترم گفت می توانید اقدام کنید دیگر از روش جلوگیری استفاده نکردیم اما تقریبا ۵ ساعت بعد از اولین رابطه زناشویی تهوع زیادی داشتم. برای ماه اول باردار نشدم و تا هم اکنون که ماه دوم است که برای بارداری اقدام می کنیم همچنان تهوع ام ادامه داشته و بیشتر روزهای هفته تهوع دارم. با تشکر.
پاسخ دکتر مینا موحدی، پزشک جراح و متخصص بیماری های زنان و زایمان نازایی و ناباوری:
مسائل مختلفی می تواند باعث ایجاد تهوع شود با توجه به اینکه بدون جلوگیری اقدام به برقراری رابطه داشته اید وجود استرس و اضطراب و حتی دردهایی که حین رابطه داشته اید می تواند باعث تهوع شود. عامل موثر دیگر در بروز تهوع، وجود ترکیباتی در اسپرم مردان است که باعث ایجاد تهوع می شود. هر چند این مورد بسیار کم گزارش شده و به ندرت شاهد آن بوده ایم. البته تلقین به بارداری نیز می تواند در بروز این حالت در شما نقش داشته باشد. چون قصد بچه دار شدن دارید و خود را آماده باروری می دانید و بلافاصله می خواهید باردار شوید، ممکن است از نظر روحی با تلقین به بارداری، احساس تهوع داشته باشید. مصرف قرص ویتامین B6 و حفظ آرامش می تواند در کاهش احساس تهوع تاثیرگذار باشد. با توضیحاتی که داده اید بیشترین احتمال بر این است که با تلقین به بارداری چون از نظر ذهنی و روحی آماده پذیرای بارداری هستید، احساس تهوع می کنید. ولی اگر این طور نیست و شدت تهوع هم شدید است حتما به یک پزشک مراجعه کنید تا مورد معاینه و بررسی قرار بگیرید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫33 از 5)

۹۵/۱۲/۱۲ 194 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟