آیا راهی وجود دارد که فرزند بعدی من دختر شود؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام. خانمی ٣٢ساله هستم یک پسر ۴ ساله دارم. می خواستم برای بارداری مجدد اقدام کنم سوالی داشتم در رابطه با اینکه همسر من بیماری روماتیسم مفصلی دارن و کورتون مصرف می کنند آیا مصرف کورتون ایرادی ندارد؟ بنده شخصا هیچ دارویی مصرف نمی کنم در ضمن خواستم ببینم آیا راهی وجود دارد که فرزند بعدیم حتما دختر شود؟ با تشکر.
پاسخ دکتر مینا موحدی، پزشک جراح و متخصص بیماری های زنان و زایمان و نازایی:
مصرف کورتون در همسرتان مانعی برای بارداری نیست. البته اگر همسرتان دچار بیمارهای دیگری هم است و داروهای دیگری را هم مصرف کند بهتر است در این باره با پزشک متخصص صحبت کنید. معمولا در این شرایط با درمان های حمایتی می توان باردار شد به خصوص در شما که قبلا هم باردار شده اید، باز هم باردار خواهید شد. در خصوص تعیین جنسیت اگر زوجی بخواهند حتما صددرصد فرزندشان پسر یا دختر شود، به کمک روش های پیشرفته درمان باروری یعنی IVF یا میکرواینجکشن می توان این کار را انجام داد. البته در بعضی موارد که چندین مورد عمل IVF انجام شده و به نتیجه نرسیده است از عمل میکرواینجکشن استفاده می شود. به طور کلی در این روش، یک اسپرم در محیط آزمایشگاه داخل یک تخمک تزریق می شود که به دنبال آن لقاح و تقسیم سلولی صورت می گیرد و جنین تشکیل می شود. میکرواینجکشن نیز مانند IVF شامل چند مرحله تحریک تخمدان، تخمک گیری، تزریق اسپرم داخل تخمک و لقاح و انتقال جنین است. البته استفاده از این روش ها به زوجینی که در بارداری دچار مشکل هستند توصیه می شود. در ضمن استفاده از این روش ها هزینه بالایی دارد و باز هم تاکید می شود برای زوجی که دچار ناباروری هستند انجام می شود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫50 از 5)


۹۵/۱۲/۱۲ 181 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟