پولیپ رحمی باعث نازایی نمی شود

pregnancy-qa

سوال بارداری: خانمی ۲۳ساله هستم و چند روز پیش به دکتر زنان مراجعه کردم و با سونوگرافی داخل واژن دکتر بهم گفت پولیپ داخل رحم دارم که اندازه اش ۸ میلی متر است. آزمایش خون هم دادم و فعلا جوابش نیامده. فعلاً برای بارداری فولیک اسید بهم داده با قرص یاسمین. آیا پولیپم خطرناک است و باید حتما عمل کنم؟ هزینه اش خیلی نمی شود؟ مدتی هم هست خارش کلیتوریس گرفتم. خواهش می کنم کمکم کنید.

پاسخ دکتر میترا مدرس، جراح و متخصص زنان و زایمان:
بهتر است پولیپ را خارج کنید. حالا چه از طریق هیتروسکپی یا چه به طور مستقیم باید این پولیپ برداشته بشود. خارج کلیتوریس و یا هر نقطه ای از واژن ربطی به پولیپ ندارد. برای این خارش ها به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید و از نظر قارچ و عفونت بررسی بشوید. شاید هم حساسیت باشد ولی با پولیپ مرتبط نیست. قرص یاسمین هم یک جور قرص پیشگیری از بارداری هست و احتمالا پزشک این دارو را برای منظم شدن پریودتان تجویز کرده اند یا شاید به وسیله این دارو می خواهند مخاط یک مقدار نازک بشود. بعد از تمام شدن یاسمین می توانند یک سونوگرافی مجدد انجام بدهید ولی معمولا پولیپ با این داروها درمان نمی شود و بهتر است آن را در بیاورید. در ضمن پولیپ سبب نازایی نمی شود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۱۰ 223 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟